Ogród z basenem

10 lipca, 2024

ogród z basenem

Marzysz o miejscu, w którym możesz odpocząć po ciężkim dniu, cieszyć się słońcem i chłodną wodą? Projekt ogrodu z basenem to idealne rozwiązanie, które łączy estetykę, funkcjonalność i luksus w jednym. W tym artykule dowiesz się, jak zaplanować, zrealizować i utrzymać ogród z basenem, aby stał się twoją prywatną oazą spokoju i relaksu.

Basen w ogrodzie

basen w ogrodzie

Pierwszym krokiem w projekcie ogrodu z basenem jest wybór odpowiedniego miejsca. Idealna lokalizacja powinna być dobrze nasłoneczniona, z dala od drzew, które mogą zanieczyszczać wodę liśćmi i igłami. Teren powinien być równy, co ułatwi instalację basenu i minimalizuje koszty przygotowania podłoża. Warto pamiętać, że przy budowie basenu do 50 m2 nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Kiedy już wybierzesz miejsce, czas na zaplanowanie przestrzeni. Basen powinien harmonijnie komponować się z resztą ogrodu. Warto pomyśleć o strefie relaksu z meblami ogrodowymi, a także kuchni letniej z grillem i stołem jadalnym, gdzie można spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Na rynku dostępne są różne typy basenów: naziemne, wkopane, o różnych kształtach i rozmiarach. Baseny naziemne są tańsze i łatwiejsze do zainstalowania, natomiast baseny wkopane oferują większą trwałość i estetykę. Przy wyborze basenu warto skonsultować się z fachowcem, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie do twoich potrzeb i możliwości.

Wybór materiałów do budowy basenu ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości i wyglądu. Najpopularniejsze są baseny betonowe, które można dowolnie kształtować i wykańczać, na przykład płytkami ceramicznymi. Baseny z żywicy poliestrowej są łatwe w montażu i utrzymaniu, a stalowe baseny cechuje wysoka odporność na uszkodzenia.

Aranżacja basenu w ogrodzie

aranżacje basenu w ogrodzie

Ogród z basenem powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny. Wybierz rośliny, które będą dobrze rosnąć w pobliżu wody i nie będą zanieczyszczać jej liśćmi. Ozdobne kamienie, lampiony i inne dekoracje mogą podkreślić styl ogrodu i uczynić go jeszcze bardziej przytulnym. Do wprowadzenia życia w ogrodzie przy basenie warto wykorzystać byliny ogrodowe oraz różnorodne krzewy kwitnące. Dodatkowo warto pomyśleć również o różnorodnych trawach ozdobnych, które nadadzą otoczeniu nowoczesnego wyglądu.

Oświetlenie jest ważnym elementem każdego ogrodu, a w przypadku ogrodu z basenem jest wręcz niezbędne. Lampy ogrodowe, reflektory podwodne oraz lampiony solarne zapewnią bezpieczeństwo i stworzą niepowtarzalny nastrój podczas wieczornych kąpieli. Aby basen w ogrodzie służył przez długie lata, konieczne jest jego regularne utrzymanie. Systematyczne czyszczenie, kontrola poziomu pH i chloru, a także zabezpieczenie basenu na zimę to podstawowe czynności, które zapewnią czystą i bezpieczną wodę.

Ogród z basenem Rzeszów

Projekt ogrodu z basenem to inwestycja, która przyniesie wiele radości i korzyści. Starannie zaplanowany i zrealizowany ogród stanie się miejscem, gdzie będziesz mógł odpocząć, zrelaksować się i spędzać czas z najbliższymi. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie, wybór wysokiej jakości materiałów oraz regularne utrzymanie basenu.

Marzy Ci się ogród z basenem i szukają Państwo profesjonalnego projektanta ogrodów, to zapraszam do kontaktu! Z chęcią doradzimy i zaprojektujemy Twój wymarzony ogród.