Projekt ogrodu w stylu angielskim w Irlandii

Ogród w Irlandii

Projekt ogrodu zaprojektowano zdalnie dla klientki mieszkającej w Irlandii. Inspiracją do zaprojektowania ogrodu był styl angielski, z dominacją kwitnących bylin i krzewów. Kompozycja ogrodu to połączenie geometrycznych kształtów nawierzchni i formowanych bloków cisa ze swobodnymi nasadzeniami roślin. Wiodącym kolorem są odcienie fioletu, różu i bieli, które urozmaicono seledynowymi akcentami traw ozdobnych. Najwyższymi punktami są kolumnowe graby osłaniające wnętrze ogrodu od sąsiednich zabudowań. Zastosowano też wielopniowe formy świdośliwy, które dzielą wizualnie przestrzeń, przez co wydaje się ona większa.

Zdalne projektowanie ogrodu dla klienta w Irlandii

Przestrzeń ogrodu ogrodzona jest przez dewelopera drewnianym ogrodzeniem na betonowej podmurówce, w niektórych miejscach zbyt widocznej. W celu jej przysłonięcia stworzono wyniesione rabaty w formie donic. Jedna z nich posłużyła również jako mocowanie dla podwieszonej, drewnianej ławki. Tuż obok zaplanowano element wodny w formie stalowej misy, który będzie pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również poidełka dla ptaków.

W ogrodzie są dwie przestrzenie do wypoczynku. Pierwsza to taras przy domu, a druga to drewniany taras ze stalową pergolą. Całość otulona kwitnącą roślinnością.


Zaprojektowali

Barbara Wacławska

Lokalizacja

Irlandia

Data

20 maja 2022

Powierzchnia

130 m2

Zleceniodawca

prywatny

Status

Ukończone

Wróć