Projekt ogrodu w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim zaprojektowany na niewielkiej powierzchni otaczającej budynek na osiedlu domów jednorodzinnych. Główną częścią ogrodu jest taras, z którego rozciąga się widok na otaczające go, swobodne nasadzenia w stylu angielskim. Dominują tu byliny o kolorystyce różowo, fioletowo, niebieskiej (szałwie, tawułki, bodziszki, rozchodniki, czosnki, funkie) z akcentami krzewów kwitnących na biało (hortensja, kaliny).

Projekt ogród w stylu angielskim – kompozycja

Nieco uporządkowania całej kompozycji nadają kuliste krzewy bukszpanów, a także płaskie, formowane graby w formie ekranów. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również przesłaniają część wypoczynkową od okien sąsiedniego budynku.

W ogrodzie zaprojektowano dodatkowo dwa wnętrza ogrodowe. Jedno w formie półkolistego trawnika z ławeczką otuloną kwitnącymi roślinami. Ustawiono ją u podnóża żywopłotu otaczającego ogród, dzięki czemu odnaleźć tu można cień nawet w najbardziej upalne dni. Natomiast drugim wnętrzem jest kolista przestrzeń żwirowa z centralnie zlokalizowanym paleniskiem. Miejsce to otoczono z jednej strony półkolistą pergolą porośniętą przez glicynię.

Kompozycje roślinne w ogrodzie zostały urozmaicone poprzez donice ceramiczne z roślinami jednorocznymi, a także duże formy kamieni wyłaniających się spośród roślin.


Zaprojektowali

Barbara Wacławska, Miłosz Dąbrowski

Lokalizacja

Rzeszów

Data

30 stycznia 2018

Powierzchnia

665 m2

Zleceniodawca

Status

W trakcie realizacji

Wróć