Projekt ogrodu z kulistymi akcentami

Nowoczesny projekt ogrodu z kulistymi akcentami i japońskim charakterem.

Nietradycyjny, niesztampowy, niezwykły projekt ogrodu w Przemyślu zawdzięcza swój charakter specyficznej architekturze budynku. Połączenie nowoczesnych rozwiązań z tradycją japońskich ogrodów pozwoliło na uzyskanie ciekawego efektu.

Na froncie działki przewidziano utworzenie dużej połaci trawnika z japońskimi rabatami żwirowymi, formowanymi krzewami oraz drzewami wielopiennymi. Japońskiego charakteru dodaje ławka pomalowana na mocną czerwień, kontrastująca na tle zimozielonych krzewów. Dalej znajduje się podjazd, którego zwieńczeniem są wielopienne drzewa podświetlone od spodu. Ich otoczenie to rabaty o półkulistych kształtach, które stanowią uzupełnienie półkulistych okien. Znajdujące się tu kule betonowe i bukszpanowe, dopełniają kompozycję tworząc geometryczną całość.

W projekcie ogrodu taras przy krytym basenie został osłonięty sezonowym żywopłotem utworzonym z wysokich traw ozdobnych. Odcienie fioletu, bieli oraz różu stanowią trzon kolorystyczny kompozycji roślinnej w strefie wejściowej do domu.

Za budynkiem, w cienistym zakątku zaprojektowano suchą rzekę. W jej centralnym punkcie, będącym równocześnie osią widokową z okna zimowego ogrodu, zaprojektowano metalowy pierścień. W jego centrum stanęło podświetlone drzewko bonsai.


Zaprojektowali

Barbara Wacławska, Miłosz Dąbrowski

Lokalizacja

Przemyśl

Data

1 sierpnia 2018

Powierzchnia

2450 m2

Zleceniodawca

prywatny

Status

Ukończone

Wróć