Inwentaryzacja drzew przed wycinką

Inwentaryzacja drzewostanu jest niezwykle ważnym etapem przed przystąpieniem do wycinki drzew. Dzięki niej można poznać parametry i stan zdrowotny drzewostanu, określić, które drzewa są chore, martwe, a które są w pełni zdrowe i mogą pozostać na miejscu. Inwentaryzacja drzewostanu jest wymaganym załącznikiem do wniosku o usunięcie drzew i krzewów.

Kto wykonuje ekspertyzę dendrologiczną

inwentaryzacja drzew przed wycinką

Osobą odpowiedzialną za wykonanie inwentaryzacji drzew pod wycinkę jest zwykle arborysta, dendrolog, architekt zieleni czy projektant ogrodów.

To osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, dzięki którym są w stanie określić gatunek drzew i krzewów, a także ocenić stan drzewostanu i podjąć decyzję o tym, które drzewa należy wyciąć np. w wyniku kolizji z planowaną inwestycją.

Jak wygląda inwentaryzacja drzewostanu przed wycięciem

Inwentaryzacja drzewostanu polega na przeprowadzeniu szczegółowych pomiarów parametrów drzewa, takich jak obwód pnia na wysokości 5cm i 130 cm oraz średnicy i przybliżonej wysokości. Na tej podstawie określa się czy dany egzemplarz wymaga zgłoszenia do wycinki czy też nie. Dokonuje się oceny stanu zdrowotnego drzewa w danym terenie, czy występują jakieś choroby, uszkodzenia pnia lub korony, czy drzewo może stanowić zagrożenie dla otoczenia, np. w wyniku złamania gałęzi.

Inwentaryzację drzew pod wycinkę zlecają zwykle właściciele terenów, na których znajduje się drzewostan, ale również osoby i instytucje odpowiedzialne za planowanie przestrzenne, jak np. architekci, deweloperzy, urzędy miast i gmin.

Inwentaryzacja drzew – Rzeszów

Jako projektant ogrodów posiadam odpowiednie doświadczenie i wiedzę, aby przeprowadzić dokładną inwentaryzację drzew pod wycinkę. Dzięki mojej pracy, klienci mogą mieć pewność, że wycinka drzew zostanie wykonana w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami. Inwentaryzacje drzewostanu wykonuję głównie na terenie Podkarpacia, w takich miejscach jak Rzeszów, Dębica, Sanok, Jarosław, Przemyśl, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Krosno, Mielec, Jasło, ale również poza granicami województwa. Zapraszam do kontaktu w celu omówienia szczegółów.

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów