Projekty ogrodzeń

Projekt ogrodzenia może być integralną częścią kompleksowego projektu ogrodu, ale również stanowić odrębne opracowanie.

projekt ogrodzeniaOgrodzenie to wizytówka posesji. Przede wszystkim musi współgrać z architekturą budynku, jego wykończeniem oraz otaczającą przestrzenią. Należy odpowiedzieć sobie również na kluczowe pytania. Jaką funkcję ma spełniać? Czy ma być delikatnym zaznaczeniem granicy? A może szczelnie osłaniać wnętrze posesji od wzroku przechodniów? Istotną kwestią przed przystąpieniem do prac projektowych jest to, jakim budzetem dysponujemy. Ogrodzenie to jedna z największych inwestycji w pracach ogrodowych. 

Jeżeli interesuje Cię stworzenie profesjonalnego projektu ogrodzenia frontowego to zapraszam do kontaktu i współpracy. 

Jak wygląda projekt ogrodzenia?

ogrodzenie frontowe
To szczegółowe opracowanie, w pełni przygotowane dla wykonawcy. Obejmuje: 

  • rzut 2D – przedstawia układ ogrodzenia względem granicy oraz rozmieszczenie bramy, furtki i wiaty śmietnikowej. 
  • widok pionowy – przedstawia układ ogrodzenia z podziałem na murki/słupki oraz przęsła. Jeżeli są bloczki betonowe to pokazuje ich szczegółowe ułożenie. 
  • wizualizacje 3D – pokazują jak ogrodzenie będzie wyglądać pod względem kolorystycznym, również na tle domu i ogrodu
  • wymiarowanie w rzucie poziomym i pionowym wraz podaniem rzędnych terenu.
  • zestawienie materiałów wraz z podaniem ilości i producentów.

Szukasz wykonawcy ogrodzenia? Nie ma problemu. Chętnie przekażę kontakt do sprawdzonych ekip, które nie tylko wymurują ogrodzenie, ale również dostarczą i zamontują bramę, furtkę i przęsła.

Pomysł na projekt ogrodzenia frontowego. Co wybrać?

Obecnie na rynku ogrodzeń wybór jest naprawdę spory. Nie ma ograniczeń w materiałach, kształtach czy stylach. Bez problemu da się znaleźć wiele wzorów pasujących do nawet najbardziej wyjątkowych architektonicznie budynków. Wybierać można pomiędzy solidnym kamieniem, klasycznym drewnem, nowoczesnym, surowym betonem czy metalem. Dlatego zdecydowanie się na jeden, idealny wzór jest bardzo trudne. Pomagają w tym tworzone wizualizacje ogrodzenia, na których można zobaczyć jak już gotowy efekt będzie się komponował z budynkiem, ogrodem i okolicą.  

Ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia metalowe  – ogrodzenie ażurowe. Bardzo szybkie, proste w montażu i niezbyt kosztowne rozwiązanie. Jest to wariant, który pełni funkcję odgrodzenia i zapewnienia bezpieczeństwa jednocześnie pozwalając zajrzeć, co znajduje się za nim. Składa się z metalowych słupków oraz przęseł, których kolor również dobieramy do całej reszty. Dzięki swojej uniwersalności pasuje do większości budynków. Sugeruje również otwartość i towarzyskość gospodarzy.

Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenia drewnianeprzytulne, ciepłe, przywołujące przyjemne skojarzenia. Drewniane ogrodzenie doskonale sprawdzi się przy domkach jednorodzinnych na wsi lub przedmieściach. Towarzyszą mu zazwyczaj kamienne lub betonowe słupki. Coraz częściej stosowane w formie pionowych lamelli przy nowoczesnej architekturze. Nadaje ogrodowi wyjątkowego, naturalnego klimatu i uroku, nie przytłacza, tworząc subtelne tło dla zieleni.

Nowoczesne ogrodzenia z muru i metalu

Nowoczesne połączenie muru i metalu – prosty i minimalistyczny projekt idealnie pasujący do współczesnej architektury. Łączy w sobie ciężki i surowy mur oraz delikatne, metalowe przęsła, dzięki czemu sporo zasłania, ale nie przytłacza. Takie rozwiązanie korzystnie wpływa na uprawę roślin ogrodowych, gdyż wpuszcza więcej światła oraz umożliwia zajrzenie do środka z zewnątrz.  Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w eleganckich dzielnicach miasta oraz stworzy idealne tło dla modnych, minimalistycznych ogrodów.

Kamienne i ceglane ogrodzenia

Ogrodzenia z cegły i kamienia solidne i ponadczasowe elemnty zapewnią efektowne otoczenie terenu. Sprawdzą się przy budynkach nowoczesnych, jak i rustykalnych. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną się wyróżnić. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej można dopasować je do niemal każdego stylu budynku i ogrodu. 

 

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów