Projekty ogrodzeń

 

Projekty ogrodzeń to plany, koncepcje zagospodarowania ogrodzeń otaczających posesje, działki itd. Ogrodzenia są przy tym elementami, które skutecznie oddzielają przestrzeń prywatną od publicznej, zapewniając tym samym poczucie bezpieczeństwa. Nie wolno jednak w tym przypadku zapominać o ich funkcji estetycznej. Dobry projekt urządzenia musi współgrać z architekturą czy stylem domu oraz jego otoczeniem.

Jak wyglądają dobre projekty ogrodzeń?

Przez wiele lat pracy zawodowej, miałam okazję przygotować wiele projektów ogrodzeń utrzymanych w różnej stylistyce. Dzięki temu wiem, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przygotowując projekt ogrodzenia posesji.

Pierwszym krokiem jest rozmieszczenie tak kluczowych elementów jak brama czy furtka. Przewiedzieć trzeba przy okazji podłączenia np. do domofonu czy mechanizmu sterującego bramą. Ponadto spore znaczenie ma rozstaw słupków, między którymi zmieścić się musi wybrany moduł ogrodzenia. Przy okazji należy wykluczyć lub przynajmniej zminimalizować ilość modułów o nietypowych wymiarach. Dzięki temu ogrodzenie prezentuje się bardziej estetycznie, a koszty jego wykonania znacznie spadają.projekty ogrodzeń

Projekty ogrodzeń – jak dopasować ogrodzenie do danej posesji?

Obecnie na rynku ogrodzeń, wybór jest naprawdę spory. W przypadku nowoczesnego budownictwa najczęściej stawia się na ogrodzenia metalowe, rzadziej drewniane. Spotkać się ponadto można z efektownymi ogrodzeniami murowanym. To jednak nie wszystko. Wyróżnić bowiem można również ogrodzenia systemowe, panelowe i aluminiowe. Każdy więc może znaleźć projekt odpowiedni dla danej działki i własnych oczekiwań.

Często projektowane są przede wszystkim ogrodzenia z cegły i kamienia. Materiały te stanowią całość ogrodzenia lub tylko jego część, a więc słupki podmurówki. Takie ogrodzenie prezentuje się efektownie, o ile budynek stojący na posesji i ogród są do niego dopasowane. Bardzo popularne są ponadto klasyczne ogrodzenia metalowe. Posiadają one różnego rodzaju kształty, na ogół są jednak geometryczne. Idealnie pasują do nowoczesnych budynków.

Mimo upływu lat nie maleje też popularność klasycznych ogrodzeń drewnianych. Takie projekty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na tego typu ogrodzenia decydują się przede wszystkim właściciele domków jednorodzinnych. Drewno bowiem zawsze dodaje uroku.

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów