Projektowanie ogrodów

projektowanie ogrodów Rzeszów

Tworzymy, nowoczesne i klasyczne projekty ogrodów. Projektowanie ogrodów najlepiej zacząć jesienią lub w zimie, dzięki temu na wiosnę można będzie rozkoszować się ogrodem! Zanim nadejdzie wiosna mamy czas na analizę oczekiwań co do nasadzeń, ścieżek czy małej architektury. A gdy zejdą śniegi możemy zaczynać pracę!

Projektujemy:

Projektowanie ogrodów rozpoczynamy od wywiadu i wizji terenu

projekty ogrodówFundamentem prac z projektem ogrodu jest rozmowa. W trakcie spotkania z klientem ustalamy co dla zlecającego jest istotne, co mu się podoba i czego oczekuje od ogrodu. Staramy się dowiedzieć i ustalić jak najwięcej aby w przyszłości ogród spełniał oczekiwania. W trakcie wizji terenu sprawdzamy jakość ziemi, robimy obmiar terenu i istniejących budynków i budowli. Ważne jest także otrzymanie dokumentacji działki z uzbrojeniem terenu. Wtedy możemy przystąpić do tworzenia koncepcji.

Przygotowanie koncepcji ogrodu

Gdy znamy już oczekiwania zlecającego projekt przygotowujemy koncepcję a najczęściej dwie różne. Staramy się dopasować do oczekiwań właściciela ogrodu i w każdej z koncepcji przedstawić inną wersję trawnika, ścieżek, roślin czy nawierzchni. Wtedy znów potrzebna jest rozmowa w trakcie której przedstawiamy zalety i wady obu koncepcji. Mówimy też jak w poszczególnych porach roku będzie wyglądał ogród. Podejmujemy decyzję i robimy projekt ogrodu.

Projekt wykonawczy

Gdy znamy już oczekiwania co do ogrodu, zaczynamy projekt poszczególnych elementów. Pełna dokumentacja projektowa składa się z plansz demonstrujących położenie roślin wraz z doborem gatunków i odmian, widoczny jest układ nawierzchni, umieszczone są elementy małej architektury. W dokumentacji jest także oświetlenie, wykonujemy również projekty nawadniania ogrodu.

Wraz z projektem otrzymują Państwo dokumentację wykonawczą. Jest to opis wdrożonych w ogrodzie rozwiązań, przedmiar roślin i materiałów użytych do budowy. Dokumentacja wykonawcza jest ułatwieniem w przygotowaniu kosztorysu wykonawczego który zazwyczaj bardzo interesuje klienta.
Do projektu wykonawczego ogrodu dołączamy opis zabiegów pielęgnacyjnych dla zastosowanych w projekcie ogrodu roślin.

Zobacz też: Projekty ogrodzeń

Zobacz ciekawe inspiracje

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów