Projektowanie ogrodów

projektowanie ogrodów Rzeszów

Zajmujemy się od wielu lat zawodowo projektowaniem ogrodów. Potrafimy stworzyć klasyczny  jak i nowoczesny projekty ogrodów. Projektowanie ogrodów najlepiej zacząć jesienią lub w zimie, dzięki temu na wiosnę można będzie rozkoszować się ogrodem! Zanim nadejdzie wiosna mamy czas na analizę oczekiwań co do nasadzeń, ścieżek czy małej architektury. A gdy zejdą śniegi możemy zaczynać pracę! Nasze projekty ogrodów wykonujemy głównie na Podkarpaciu – w Rzeszowie, Przemyślu, Przeworsku, Jaśle, Sanoku, Krośnie, Stalowej Woli, Mielcu czy Tarnobrzegu. Dzięki nowej technologii możemy jednak wykonać projekt dla ogrodu w dowolnym miejscu Polski a nawet świata.

Projektujemy ogrody:

 • ogrody przydomowe,
 • zieleń publiczną,
 • tarasy i balkony,
 • nawierzchnie utwardzone,
 • ogrodzenia,
 • systemy automatycznego nawadniania,
 • przygotowujemy wizualizacje 3D.

Projektowanie ogrodów rozpoczynamy od wywiadu i wizji terenu

projekty ogrodówFundamentem prac z projektem ogrodu jest rozmowa. W trakcie spotkania z klientem ustalamy co dla zlecającego jest istotne, co mu się podoba i czego oczekuje od ogrodu. Staramy się dowiedzieć i ustalić jak najwięcej aby w przyszłości ogród spełniał oczekiwania, zatem projektowanie jest możliwe dopiero po szczegółowym researchu każdego obszaru. W trakcie wizji terenu sprawdzamy jakość ziemi, robimy obmiar terenu ogrodu i istniejących budynków i budowli. Mamy świadomość, że ogród nie może znacząco odbiegać od  stylu funkcjonujących już w jego sąsiedztwie budowli, które w najbliższym czasie nie będą zmodernizowane. Zatem kompozycja zieleni powinna dopełniać istniejący już wizerunek przestrzeni. Warto zaznaczyć, że zanim przystąpimy do projektowania, prosimy o udostępnienie nam kluczowych dokumentów, niezbędnych do profesjonalnego działania. Szczególnie ważne jest otrzymanie dokumentacji działki z uzbrojeniem terenu. Po analizie kompletu dokumentów możemy przystąpić do tworzenia koncepcji.

Przygotowanie koncepcji ogrodu

Gdy znamy już oczekiwania zlecającego projekt przygotowujemy koncepcję a najczęściej dwie różne. Przygotowując projekty ogrodów staramy się dopasować do oczekiwań właściciela ogrodu i w każdej z koncepcji przedstawić inną wersję trawnika, ścieżek, roślin czy nawierzchni ogrodu. Wtedy znów potrzebna jest rozmowa w trakcie której przedstawiamy zalety i wady obu koncepcji. Mówimy też jak w poszczególnych porach roku będzie wyglądał ogród. Czekamy na reakcję klienta i jego ostateczną decyzję. Po otrzymaniu konkretnej odpowiedzi realizujemy projekt ogrodu: roślinności i architektury

Projekt wykonawczy

Gdy znamy już oczekiwania klienta co do ogrodu, zaczynamy projekt poszczególnych elementów. Pełna dokumentacja projektowa ogrodu składa się z plansz demonstrujących położenie roślin wraz z doborem gatunków i odmian, widoczny jest układ nawierzchni, umieszczone są elementy małej architektury. W dokumentacji jest także oświetlenie, wykonujemy również projekty nawadniania ogrodu.

Wraz z projektem otrzymują Państwo dokumentację wykonawczą. Jest to opis wdrożonych w ogrodzie rozwiązań, przedmiar roślin i materiałów użytych do budowy ogrodu. Dokumentacja wykonawcza jest ułatwieniem w przygotowaniu kosztorysu wykonawczego który zazwyczaj bardzo interesuje klienta.
Do projektu wykonawczego ogrodu dołączamy nasze zalecenia oraz opis zabiegów pielęgnacyjnych dla zastosowanych w projekcie ogrodu roślin.

Ogród – aranżacja przestrzeni

Tworzymy, nowoczesne i klasyczne projekty ogrodów. Projektowanie ogrodów najlepiej zacząć jesienią lub w zimie, dzięki temu na wiosnę można będzie rozkoszować się kwitnącym, pełnym życia i kolorów ogrodem! Zanim nadejdzie wiosna mamy czas na analizę oczekiwań co do nasadzeń, ścieżek ogrodów czy jego małej architektury. A gdy zejdą śniegi możemy zaczynać pracę! Nowoczesne projekty ogrodów doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy planujemy aranżację wokół nietypowych budynków o innowacyjnej bryle czy wykończeniu. Nowoczesny projekt ogrodu przy odpowiednim dopasowaniu sprawdzi się również do klasycznych budynków.

Nasze projekty ogrodów obejmują:

 • ogrody przydomowe,
 • zieleń publiczną,
 • tarasy i balkony,
 • nawierzchnie utwardzone,
 • ogrodzenia ogrodów,
 • systemy automatycznego nawadniania,
 • wizualizacje 3D,

Zasady projektowania wyjątkowych przestrzeni

Projektowanie ogrodów jest czasochłonnym, wieloetapowym działaniem. Jednak, ze względu na to, że ta praca jest jednocześnie pasją – Nasze propozycje zagospodarowania przestrzeni ogrodu są kreatywne i nietuzinkowe. Każdy projekt jest indywidualnie dopasowany do preferencji danego klienta. Jesteśmy bowiem świadomi, że projektowanie ogrodów wymaga elastyczności i zrozumienia potrzeb użytkowników ogroduNiemniej jednak posiadamy pewne niezmienne zasady i nasze wartości, które wykorzystujemy, tworząc projekty ogrodów.

Nowoczesny projekt ogrodu

Piękno prostoty czy skomplikowane kompozycje? Wyznajemy zasadę, że każdy ogród powinien mieć swój unikalny charakter.  Wiemy, że nie zawsze więcej znaczy lepiej. Projekty, które proponujemy są więc przede wszystkim funkcjonalne i minimalistyczne. Uważamy, że nie potrzeba rozbudowanej architektury, by projekt ogrodu przykuwał uwagę. W związku z tym troszczymy się o odpowiednie proporcje ogrodów: architektury, roślinności i wolnej przestrzeni. Stworzony przez nas projekt ogrodu uwzględnia również układ domu: przykładowo miejsce ogrodu przeznaczone do grillowania nie może znajdować się przy oknie sypialni.

Projektowanie ogrodów nie polega więc naszym zdaniem na układaniu skomplikowanych kompozycji ogrodów, lecz na wydobyciu piękna prostoty ogrodu i wykorzystania już obecnej  architektury krajobrazu, bez wprowadzania skomplikowanych zmian.

Inspirujemy się projektami najwybitniejszych

Projektowanie ogrodów wymaga dużej pomysłowości i znajomości obecnych trendów ogrodów. Mimo, że śledzimy działania zagranicznych projektantów, uważamy, że warta uwagi jest pod tym względem Warszawa. W stolicy Polski najczęściej można znaleźć profesjonalne wydarzenia, dotyczące ogrodów – Warszawa jest więc liderem w tej dziedzinie.

Warszawa jest bowiem częstym miejscem organizacji kursów przybliżających uczestnikom projektowanie ogrodów – Warszawa jest zatem centrum różnorodnych koncepcji, dotyczących idealnego ogrodu. My staramy się czerpać wiedzę i inspirować się profesjonalnymi wizjami ogrodów. Warszawa spełnia nasze wymagania, zatem tworzone przez nas projekty są oryginalne, lecz zarazem nowoczesne.

Galeria zdjęć – ogród projekty

Czy warto rozpocząć współpracę w zakresie projektowania przestrzeni?

Samodzielne projektowanie ogrodów to czasochłonne i ryzykowne posunięcie. Projekt powinien bowiem uwzględniać specyfikę, jaką posiada dany ogród oraz wszelkie informacje na temat roślinności. Ogród powinien być piękny i kwitnący przez cały rok. Co prawda kursy na temat kompozycji ogrodów oferuje wiele większych miast (Kraków, Warszawa itd.), lecz projektowanie wymaga doświadczenia, wiec mimo dostępu do wiedzy – odbycie kursu nie jest gwarantem sukcesu i zdobycia wystarczającej wiedzy, by wykonać profesjonalny projekt.

Każdy ogród jest inny, więc projektowanie jest dużym wyzwaniem dla niedoświadczonych w tym zakresie osób.

My, przedstawiając projekty ogrodów naszym klientom, uświadamiamy ich, które rozwiązania są według nas najlepsze. Pokazujemy również projekty przykładowych ogrodów. Mamy na uwadze działania specjalistów, których skupiskiem jest według nas Warszawa. Niemniej jednak nie kopiujemy projektów ogrodów – Warszawa to tylko inspiracja.

Przejawy profesjonalizmu – aranżacje ogrodów

Profesjonalnie zaprojektowany ogród to: wiedza, doświadczenie, rozmowy z klientem, przekazanie mu odpowiedniej wiedzy na temat dbania o ogród , wdrożenie zaleceń i finalnie satysfakcja klienta i innych osób dla których ogród będzie stanowił miejsce aktywnego bądź biernego wypoczynku.

Nasze usługi opierają się na zrozumieniu potrzeb klienta. Przedstawiamy co najmniej dwa przykładowe projekty, by finalnie wybrać jeden, najbardziej odpowiadający oczekiwaniom konsumenta projekt. Projektowanie jest więc dla nas przygodą i wyzwaniem zarazem. Podchodzimy profesjonalnie do tematu. Raz zaprojektowany ogród powinien być wieloletnim źródłem radości, spotkań rodzinnych, miejscem relaksu i wypoczynku. W naszym portfolio znajdują się projekty wykonane dla wielu klientów z różnych miejsc regionu i kraju, a nawet z zagranicy.

Ogrody Rzeszów, Dębica, Jarosław, Jasło, Krosno, Mielec, Przeworsk, Przemyśl, Sanok, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Tarnów

Oferujemy nowoczesne projektowanie ogrodów w takich miastach jak:

Rzeszów, Dębica, Jarosław, Jasło, Krosno, Mielec, Przeworsk, Przemyśl, Sanok, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Tarnów i inne miasta i miejscowości w Polsce. Posiadamy również doświadczenie w projektowaniu ogrodów dla klientów zagranicznych – Szwecja, Anglia, Irlandia.

Warto zaznaczyć, że nigdy nie  stawiamy klienta przed faktem dokonanym. Projektowanie ma według nas na celu odzwierciedlić najgłębiej skrywane wizje użytkowników.  Stawianie na pierwszym miejscu klientów i projektowanie przestrzeni, zgodnej z jego oczekiwaniami jest dla nas podstawą profesjonalizmu.

Zobacz też: Projekty ogrodzeń

Zobacz ciekawe inspiracje

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów