Projekty ogrodów przydomowych

projekty ogrodów przydomowych

Projekty ogrodów przydomowych to gotowe kompozycje roślin i innych elementów wchodzących w skład ogrodów znajdujących się bezpośrednio przy domu. Kompletny projekt zawiera zawsze plansze ukazujące rozmieszczenie poszczególnych roślin wraz ze szczegółowymi informacjami na temat ich odmian i gatunków, układ nawierzchni wykonanych z danych materiałów, rozmieszczenie elementów wchodzących w skład małej architektury czy oświetlenie. Czasem projekt przydomowego ogrodu obejmuje także system automatycznego nawadniania, niezastąpiony przede wszystkim upalnym latem.

 

Jak powstają projekty ogrodów przydomowych?

Na swoim koncie mam sporą ilość projektów przydomowych ogrodów, gdyż na rynku obecna jestem od wielu lat. Zabieram się za nie zawsze według ustalonego schematu. Pierwszy  i zarazem najważniejszy krok to wywiad z klientem na temat jego oczekiwań co do wyglądu ogrodu, który powinien być nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Przeprowadzam ponadto wizję lokalną terenu, w czasie której sprawdzam jakość gleby oraz dokonuję niezbędnych pomiarów. Niezbędne jest okazanie dokumentacji budowlanej wraz z mapą do celów projektowych oraz samego projektu domu.

Dopiero po zapoznaniu się z oczekiwaniami i wymaganiami klientów co do przydomowego ogrodu i jego wyglądu, przystępuję do opracowywania koncepcji projektu. Ma ona formę płaskiego rzutu ukazującego ukształtowanie terenu z naniesionymi elementami małej architektury, kształtem trawnika i powierzchnią pod roślinność. W swojej pracy wykorzystuję na co dzień wizualizacje przestrzenne, które doskonale obrazują przedstawione rozwiązania. Prace kończą się po wyborze przez klienta ostatecznej formy koncepcji, która służy mi do przygotowania właściwego projektu ogrodu przydomowego.

Projekty ogrodów przydomowych – co muszą zawierać?

projekty ogrodów przydomowychIstotną i nieodłączną częścią każdego projektowanego ogrodu przy domu jest zawsze szczegółowa dokumentacja wykonawcza. Zawiera ona bowiem opis przedstawionych rozwiązań, liczbę materiału roślinnego czy zastosowane w danym przypadku materiały budowlane. Stanowi to spore ułatwienie w czasie sporządzania ostatecznego kosztorysu wykonawczego. Staram się, aby użytkowanie zaprojektowanego przeze mnie ogrodu było przyjemnością i nie sprawiało większych problemów. Dlatego do projektu dołączam każdorazowo opis zalecanych zabiegów pielęgnacyjnych dla zastosowanej roślinności.

Mój własny pomysł na ogród

Piękny ogród za oknem własnego domu to prawdziwy powód do dumy i jednocześnie miejsce, które stanowi wizytówkę każdej posesji. Tworzone przeze mnie indywidualne projekty ogrodów przydomowych, pozwolą każdemu zyskać swoją wyjątkową przestrzeń do wyciszenia się i stworzą niepowtarzalny klimat. Klimat który da wiele pozytywnych emocji – zarówno domownikom, jak i gościom. Każdy projekt jest niepowtarzalny, odpowiadający gustom i charakterom moich klientów. Dlatego pozwoli Państwu na wykreowanie Waszej wymarzonej przestrzeni – do oddychania świeżym powietrzem, rozmowy z bliskimi czy codziennego relaksu.

Piętrowa roślinność

Każdy projekt ogrodów przydomowych powinien być tworzony w oparciu o wiedzę i doświadczenie – po to, aby roślinność piętrowa w ogrodziecałość pięknie się ze sobą komponowała, a rośliny zakwitły bez najmniejszych problemów. Tworząc projekty, zawsze dbam o to, aby roślinność została zasadzona piętrowo, a więc na samym środku najmniejsze rośliny, a im dalej od środka, tym wyższe. Jest to niezbędne, by wszystkie rośliny miały dostęp do światła słonecznego – nie stosując się do tej zasady. Większe rośliny mogłyby zasłaniać te mniejsze, co nie przyniosłoby oczekiwanych efektów. No i piętrowa roślinność wspaniale wygląda, będąc ozdobą każdego ogrodu!

Kiedy kwitną rośliny – terminy kwitnienia

Tworząc projekty ogrodów przydomowych, trzeba również wziąć pod uwagę to, kiedy kwitną konkretne rośliny. Okres rozwoju roślin trwa od kwietnia do września i warto, by każdy dokładnie poznał ten kalendarz. Na przykład w kwietniu zakwitnie narcyz i magnolia, w maju azalia i piwonia, w czerwcu róża i goździk, w lipcu paproć i dziurawiec, w sierpniu hortensja, zaś we wrześniu aster. Chętnie opowiem więcej o terminach kwitnienia oraz pielęgnacji poszczególnych roślin.

Wybór drzew i krzewów

Oprócz kwiatów, owoców i warzyw, bardzo duże znaczenie dla piękna i funkcjonalności ogrodu, mają także różnego rodzaju drzewa i krzewy. To dzięki nim znajdziecie Państwo cień w upalne lato, nadacie swojej posesji więcej intymności. Oczywiście będziecie cieszyć oczy pięknem tych mniejszych i większych roślin – od wiosny, do późnej jesieni. Tworząc projekty ogrodów przydomowych pomagam w wyborze drzew i krzewów, dopasowując ich gatunki do warunków, panujących na danym terenie oraz potrzeb klientów.

Ścieżki w ogrodzie, dostęp do wszystkiego

W doskonałym projekcie ogrodu, nie może również zabraknąć dobrze przemyślanych ścieżek. To dzięki nim przechadzanie się po całej posesji oraz docieranie w każde istotne miejsce będzie możliwe i bezproblemowe. Dlatego też stworzenie odpowiedniego planu jest niezwykle istotne. Co więcej – ścieżki w ogrodzie będą również podnosić jego estetykę, a dzięki ogromnym możliwościom, związanym z ich estetyką. Jestem w stanie realizować różne pomysły i tworzyć najbardziej wyjątkowe aranżacje przydomowych terenów zielonych.

Projekt ogrodów przydomowych od zawodowych projektantów

ogród przydomowyProjekt ogrodów przydomowych można stworzyć samemu, jednak wiąże się to z bardzo dużym ryzykiem. Z pozoru jest to bowiem zadanie proste, ale w praktyce do osiągnięcia celu potrzeba wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Dlatego też swój ogród warto oddać w ręce specjalisty, który stworzy projekt perfekcyjny – zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności ogrodu. Dzięki temu nacieszycie Państwo oczy najpiękniejszymi roślinami, skorzystacie z odpowiednich systemów nawodnienia i będziecie czuć się w swoim ogrodzie doskonale.

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Powierzając mi swój projekt ogrodu, możesz liczyć na kompleksowe działania, dzięki który otrzymasz gotowe rozwiązanie, w którym przemyślany został każdy element. Cena takiego projektu jest ustalana w pełni indywidualnie – jest ona uzależniona od wielu czynników, jak wielkość ogrodu, rodzaj zastosowanych rozwiązań i oczywiście oczekiwania klienta, dlatego też w celu poznania szczegółów zachęcam do kontaktu. Zapewniam atrakcyjne ceny i w pełni indywidualne podejście – dzięki temu zyskacie Państwo swoją wymarzoną przestrzeń, która da Wam wiele radości.

Zobacz też: Systemy nawadniania ogrodów

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów