Projekty ogrodów przydomowych

projekty ogrodów przydomowych

Projekty ogrodów przydomowych to gotowe kompozycje roślin i innych elementów wchodzących w skład parceli znajdujących się bezpośrednio przy domu. Kompletny projekt ogrodu zawiera zawsze plansze ukazujące rozmieszczenie danych roślin wraz ze szczegółowymi informacjami na temat ich odmian i gatunków, układ nawierzchni wykonanych z danych materiałów, rozmieszczenie elementów wchodzących w skład małej architektury czy oświetlenie powierzchni ogrodu oraz domu. Czasem projekt przydomowego ogrodu obejmuje także system automatycznego nawadniania ogrodu, niezastąpiony przede wszystkim upalnym latem. System taki jest stosowany w celu zachowania piękna i świeżości ogrodów przydomowych. Projekty ogrodów są więc uzależnione od preferencji klientów i innych użytkowników ogrodu.

 

Jak powstają projekty ogrodów przydomowych?

Na swoim koncie mam sporą ilość projektów przydomowych ogrodów, gdyż na rynku obecna jestem od wielu lat. Zabieram się za nie zawsze według ustalonego schematu. Pierwszy  i zarazem najważniejszy krok to wywiad z klientem na temat jego oczekiwań co do wyglądu ogrodu, który powinien być nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Przeprowadzam ponadto wizję lokalną terenu, w czasie której sprawdzam jakość gleby oraz dokonuję pomiarów powierzchni danych ogrodów. Niezbędne jest okazanie dokumentacji budowlanej wraz z mapą do celów projektowych ogrodu oraz samego projektu domu. Przykładam także uwagę do obecnych ustawień akcesoriów w ogrodzie. Ma to na celu stworzenie projektu ogrodu, który po urządzeniu końcowym znacząco nie odbiega od dotychczasowego stylu domowników.

Dopiero po zapoznaniu się z oczekiwaniami i wymaganiami danych klientów co do projektu przydomowego ogrodu: jego wyglądu i ustawień, przystępuję do opracowywania koncepcji projektu ogrodu.

Zbieranie przeze mnie danych osobowych jest szczególnie ważne, gdy użytkownicy ogrodów są osobami niepełnosprawnymi, bowiem ma to wtedy wpływ na sposób aranżacji i ustawień akcesoriów w ogrodzie. Plan ogrodu ma formę płaskiego rzutu ukazującego ukształtowanie terenu z naniesionymi elementami małej architektury ogrodu , kształtem trawnika i powierzchnią pod roślinność. W swojej pracy wykorzystuję na co dzień wizualizacje przestrzenne, które doskonale obrazują przedstawione rozwiązania ustawień w ogrodzie. Prace kończą się po wyborze przez klienta ostatecznej formy koncepcji ogrodu, która służy mi do przygotowania właściwego projektu ogrodu przydomowego. Warto zaznaczyć, że na każdej stronie projektu, dokładnie przedstawiam swoją wizję, dzięki czemu projekty ogrodu są czytelne dla każdego klienta.

 

Projekty ogrodu przydomowego – co muszą zawierać?

projekty ogrodów przydomowych

Istotną i nieodłączną częścią każdego projektowanego ogrodu przy domu jest zawsze szczegółowa dokumentacja wykonawcza.  Na każdej stronie zawiera ona bowiem opis przedstawionych rozwiązań, liczbę materiału roślinnego czy zastosowane w danym przypadku materiały budowlane. Zebranie tych danych stanowi spore ułatwienie w czasie sporządzania ostatecznego kosztorysu wykonawczego ogrodu. Staram się, aby użytkowanie zaprojektowanego przeze mnie ogrodu było przyjemnością i nie sprawiało większych problemów użytkownikom ogrodu.

Dlatego do projektu dołączam każdorazowo opis zalecanych zabiegów pielęgnacyjnych – na każdej stronie dla innej rośliny. Ma to na celu zwiększenie świadomości klienta na temat dbania o ogród, a finalnie zagwarantowanie idealnego wyglądu ogrodów przydomowych. Wykonane przeze mnie projekty ogrodu są kompleksowe, a pominięcie któregokolwiek elementu projektu jest dla mnie niedopuszczalne. Moim celem jest bowiem stworzenie niepowtarzalnego projektu ogrodu, który w pełni satysfakcjonuje klienta.

Zobacz wygrane projekty ogrodu przydomowego 

Zobacz Galerię

Mój własny pomysł na ogród

Piękny ogród za oknem własnego domu to prawdziwy powód do dumy i jednocześnie miejsce, które stanowi wizytówkę każdej posesji. Tworzone przeze mnie indywidualne projekty ogrodów przydomowych, pozwolą każdemu zyskać swoją wyjątkową przestrzeń do wyciszenia się i stworzą niepowtarzalny klimat. Klimat który da wiele pozytywnych emocji – zarówno domownikom, jak i gościom. Każdy projekt ogrodów jest niepowtarzalny, odpowiadający gustom i charakterom moich klientów, dlatego pozwoli Państwu na wykreowanie Waszej wymarzonej przestrzeni ogrodów – do oddychania świeżym powietrzem, rozmowy z bliskimi czy codziennego relaksu.

Idealny ogród powinien być bowiem estetyczny i funkcjonalny, dlatego projekty, stworzonych przeze mnie ogrodów przydomowych powstają dopiero po analizie danych osobowych: wieku użytkowników ogrodu czy ich preferencji co do spędzania wolnego czasu. Projekty ogrodów nie są nigdy przypadkowe.

Piętrowa roślinność

roślinność piętrowa w ogrodzie

Każdy projekt ogrodów przydomowych powinien być tworzony w oparciu o wiedzę i doświadczenie – po to, aby całość pięknie się ze sobą komponowała, a rośliny zakwitły bez najmniejszych problemów. Tworząc projekty ogrodów, zawsze dbam o to, aby roślinność została zasadzona piętrowo, a więc na samym środku najmniejsze rośliny, a im dalej od środka, tym wyższe. Jest to niezbędne, by wszystkie rośliny miały dostęp do światła słonecznego – nie stosując się do tej zasady największe rośliny ogrodów mogłyby zasłaniać te mniejsze, co nie przyniosłoby oczekiwanych efektów.

Ogród powinien być więc staranie zaplanowany. W związku z tym poświęcam wiele czasu, w celu dokładnego wykonania projektu. Dodam, że projekty ogrodów, które wykonuję,  po urządzeniu końcowym, wzbudzają zazdrość niejednego przechodnia! Piętrowa roślinność wspaniale wygląda i jest ozdobą każdego ogrodu.

Kiedy kwitną rośliny w ogrodzie?

Tworząc projekty ogrodów przydomowych, trzeba również wziąć pod uwagę to, kiedy kwitną konkretne rośliny. Okres rozwoju roślin trwa od kwietnia do września i warto, by każdy miłośnik ogrodów dokładnie poznał ten kalendarz. Na przykład w kwietniu zakwitnie narcyz i magnolia, w maju azalia i piwonia, w czerwcu ogród urozmaici róża i goździk, w lipcu paproć i dziurawiec, w sierpniu wygląd ogrodów upiększy hortensja, zaś we wrześniu aster.

Wiedza na ten temat jest niezmiernie istotna, ponieważ po urządzeniu końcowym przestrzeni obok domu, należy odpowiednio pielęgnować rośliny, tak by zachowały piękny  i zdrowy wygląd. Przygotowane przeze mnie projekty ogrodu zawierają również „know-how”, zatem chętnie opowiem więcej o terminach kwitnienia oraz pielęgnacji poszczególnych roślin, uwzględnionych w projekcie ogrodu.

Wybór drzew i krzewów

Oprócz kwiatów, owoców i warzyw, bardzo duże znaczenie dla piękna i funkcjonalności ogrodu, mają także różnego rodzaju drzewa i krzewy. To dzięki nim znajdziecie Państwo cień w upalne lato, nadacie swojej posesji więcej intymności. Oczywiście będziecie cieszyć oczy pięknem tych mniejszych i większych roślin – od wiosny, do późnej jesieni. Tworząc projekty ogrodów przydomowych pomagam w wyborze drzew i krzewów ogrodów, dopasowując ich gatunki do warunków, panujących na danym terenie oraz potrzeb klientów i pozostałych mieszkańców danego domu. Zawsze tworzę indywidualne projekty ogrodów – uwzględniam preferencje klientów, nie tylko te wynikające z ich poczucia stylu. Często zdarza się, że ktoś z domu ma alergię na poszczególne rośliny. Po uzyskaniu danych osobowych i danych temat ewentualnych reakcji uczuleniowych, tworzę projekty ogrodów – pięknych i bezpiecznych, tak by ogród był azylem dla jego użytkowników.

Ścieżki w ogrodzie, dostęp do wszystkiego

W doskonałym projekcie ogrodu, nie może również zabraknąć dobrze przemyślanych ścieżek. To dzięki nim przechadzanie się po całej posesji oraz docieranie w każde istotne miejsce będzie możliwe i bezproblemowe. Dlatego też stworzenie odpowiedniego planu jest niezwykle istotne. Co więcej – ścieżki w ogrodzie będą również podnosić jego estetykę, a dzięki ogromnym możliwościom, związanym z ich estetyką jestem w stanie realizować różne pomysły i tworzyć najbardziej wyjątkowe projekty ogrodu i aranżacje przydomowych terenów zielonych.

Moje dotychczasowe projekty ogrodów przydomowych, niejednokrotnie – po urządzeniu końcowym – zaskakiwały klientów. Potrafię bowiem oryginalnie łączyć piękno ogrodu z potrzebami mieszkańców domu.

Projekt ogrodów przydomowych od zawodowych projektantów

ogród przydomowy

Projekt ogrodów przydomowych można stworzyć samemu, jednak wiąże się to z bardzo dużym ryzykiem. Z pozoru jest to bowiem zadanie proste, ale w praktyce do osiągnięcia celu potrzeba wiedzy, umiejętności i doświadczenia w tworzeniu ogrodów. Rośliny w ogrodzie powinny być dobrane w taki sposób, by wzajemnie się uzupełniały: kiedy jedne przestają kwitnąć – kolejne powinny zaczynać. Projekty ogrodów nie mogą być więc przypadkowe, bowiem w wyniku niedokładnego zaplanowania ogrodu, po urządzeniu końcowym, może Państwa spotkać rozczarowanie.

 

Dlatego też swój ogród warto oddać w ręce specjalisty, który stworzy projekt perfekcyjny – zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności ogrodu. Dzięki temu nacieszycie Państwo oczy najpiękniejszymi roślinami, skorzystacie z odpowiednich systemów nawodnienia ogrodów i będziecie czuć się w swoim ogrodzie doskonale. Projekty ogrodów wykonane przez specjalistę uwzględniają wszystkie aspekty ogrodu, by po urządzeniu końcowym zapewnić Państwu jak najwyższy komfort. Jest to najważniejszym celem ogrodów przydomowych, zatem  projekty ogrodu, tworzone przez specjalistę powstają z uwzględnieniem poszczególnych danych osobowych. Ogród jest wtedy w pełni funkcjonalny dla użytkownika.

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Powierzając mi swój projekt ogrodu, możesz liczyć na kompleksowe działania, dzięki który otrzymasz gotowe rozwiązanie, w którym przemyślany został każdy element. Cena takiego projektu jest ustalana w pełni indywidualnie – jest ona uzależniona od wielu czynników, jak wielkość ogrodu, rodzaj zastosowanych rozwiązań i oczywiście oczekiwania klienta (a także niektórych danych osobowych jak np. płeć, wiek), dlatego też w celu poznania szczegółów projektów ogrodów przydomowych zachęcam do kontaktu. Zapewniam atrakcyjne ceny i w pełni indywidualne podejście – dzięki temu zyskacie Państwo swoją wymarzoną przestrzeń wokół domu, która da Wam wiele radości. Według mnie ogród powinien być wyjątkowym miejscem, zatem tworzone przeze mnie  projekty ogrodu, w pełni oddają moje podejście.

Po wdrożeniu projektu ogrodu oraz urządzeniu końcowym przestrzeni, ogród stanie się miejscem spotkań przyjacielsko – rodzinnych oraz codziennego wypoczynku. Jeśli więc dla chciałbyś, by Twój ogród pełnił takie funkcje – przygotuję dla Ciebie specjalne projekty ogrodu. Zachęcam do kontaktu!

Zobacz też: Systemy nawadniania ogrodów

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów