Projekty ogrodów przydomowych

 
 

Ile kosztuje projektCo zawiera projekt ogrodu:

 • układ funkcjonalno-przestrzenny
 • nawierzchnie podjazdu, ścieżek i tarasu
 • ogrodzenie frontowe
 • plan nasadzeń roślinnych
 • oświetlenie
 • elementy małej architektury: altany, pergole, zadaszenia, elementy wodne, paleniska itp.
 • nawadnianie
 • wizualizacje 3D
 • opis projektu z przedmiarem materiałów 

To szczegółowe opracowanie, w pełni przygotowane dla wykonawcy. Obejmuje: 

 • rzuty 2D – projekty wykonawcze dla wszystkich elementów projektu: nawierzchni utwardzonych, ogrodzenia, nawadniania, oświetlenia, przestrzeni trawnika, rabat roślinnych oraz elementów małej architektury,
 • wymiarowanie w rzucie poziomym i pionowym wraz podaniem rzędnych terenu,
 • opis projektu – zawiera zestawienie ilościowe materiałów z podaniem producentów oraz wytyczne dotyczące zakładania ogrodu i pielęgnacji roślin,
 • wizualizacje 3D – pokazują jak ogród będzie wyglądać pod względem kolorystycznym, również na tle domu i elementów małej architektury.

Zakup projektu ogrodu krok po kroku

      1. Wycena projektu ogrodu

W tym celu spotykamy się na działce, rozmawiamy o wymaganiach, oczekiwaniach ale i marzeniach odnośnie planowanej przestrzeni. Konieczne jest przywiezienie na spotkanie PZT czyli projektu zagospodarowania terenu. Ustalamy dokładny zakres prac projektowych i termin wykonania projektu. Po zaakceptowaniu wyceny podpisujemy umowę i działamy!

      2. Koncepcja zagospodarowania ogrodu

Przygotowuję jedną propozycję układu przestrzennego ogrodu przydomowego w formie rzutu płaskiego 2D oraz moodbord w inspiracjami. Koncepcja zawiera układ nawierzchni i ogrodzenia frontowego wraz z propozycją materiałów, lokalizację i formę elementów małej architektury, kształt trawnika i rabat roślinnych z propozycją gatunków wiodących w kompozycji, a także poglądowe wizualizacje 3D. Koncepcję przesyłam do analizy i po naniesieniu ewentualnych uwag przystępujemu  do etapu kolejnego.

     3. Dobór roślin

W tym etapie, po akceptacji ostatecznego układu koncepcji, dobieram gatunki i odmiany roślin, a także lokalizuję oprawy oświetleniowe w ogrodzie. Cały ogród przedstawiony jest na wizualizacjach 3D już w pełnej odsłonie. Tutaj również jest czas na analizę zaproponowanych roślin. Jest to ostatni moment na wprowadzenie zmian.

     4. Projekt wykonawczy

To ostatni etap tworzenia projektu ogrodu. Przygotowuję szczegółowe plansze zawierające wymiarowanie wszystkich zaprojektowanych elementów w ogrodzie: ogrodzenia, nawierzchni, rabat roślinnych, oświetlenia. Na tym etapie projektuję też system automatycznego nawadniania. Kompleksowy projekt zawiera również opis z przedmiarem materiałów i spisem roślin, a także wytycznymi dotyczącymi zakładania i pielęgnacji ogrodu.

 

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Cena każdego projektu ustalana jest w pełni indywidualnie – jest ona uzależniona od wielu czynników, jak zakres prac, powierzchnia i ukształtowanie terenu, rodzaj zastosowanych rozwiązań i oczywiście oczekiwań klienta. Nie da sie wycenić pracy bez informacji czego ma dotyczyć.

Interesuje Cię wycena zdalna? Prześlij proszę kilka zdjęć terenu, projekt zagospodarowania terenu oraz wytyczne odnośnie przyszłego ogrodu. Jeżeli masz inspiracje to również będa mile widziane. 

W celu przygotowania wyceny projektu ogrodu zachęcam do kontaktu!

Zobacz wygrane projekty ogrodu przydomowego

Zobacz Galerię

Zobacz też: Systemy nawadniania ogrodu

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów