Projekty nawierzchni utwardzonych

Projekt nawierzchni utwardzonej z kostki jest częścią składową kompleksowego projektu zagospodarowania ogrodu, ale może również stanowić odrębne opracowanie. Najczęściej obejmuje układ kostki brukowej podjazdu do garażu, miejsc postojowych, ciągów komunikacyjnych, placyków wypoczynkowych czy tarasu.

Projektując nawierzchnie należy wziąć pod uwagę estetykę i styl budynku któremu będzie towarzyszyć. Warto zastanowić się jaką funkcję mają spełniać? Czy aby na pewno warto wybrukować cały front działki? Jaki budżet chcemy na nią przeznaczyć? Utwardzenie terenu, zaraz obok ogrodzenia, stanowi największy procent w kosztach wykonania ogrodu. To inwestycja na długie lata, dlatego warto ją dobrze zaplanować.

Jak wygląda projekt kostki brukowej?

projekt kostki brukowej To kompleksowe opracowanie, na podstawie którego każdy brukarz jest w stanie wykonać nawierzchnię. Obejmuje:

  • rzut 2D – przedstawiający układ wszystkich nawierzchni i ciągów komunikacyjnych wraz z propozycją materiałów.
  • wizualizacje 3D – obrazujące wygląd nawierzchni w pełnej kolorystyce, również w odniesieniu do pozostałych elementów przestrzeni: domu, ogrodu czy ogrodzenia.
  • wymiarowanie z podaniem wysokości i spadków terenu, co stanowy główne wytyczne dla wykonawcy.
  • przedmiar materiałów – podane są ilości wszystkim użytych w projekcie materiałów (kostek, płyt, obrzeży, palisad itp.) i danymi producenta.

Projekty podjazdów

Zagospodarowanie nawierzchni utwardzonych w tym kostki brukowej nie powinno być dziełem przypadku. Planując ogrodową ścieżkę czy podjazd, trzeba tak naprawdę wziąć pod uwagę wiele elementów. Niedociągnięcia mogą mieć bowiem opłakane skutki. W tym przypadku dobry projekt to taki, który łączy w sobie estetykę z funkcjonalnością i użytecznością. Znaczenie ma przebieg ciągów komunikacyjnych, ich kształt, wymiary oraz materiały, z których są wykonane. Samo wybranie kolorów i kształtów zastosowanych materiałów to zdecydowanie za mało. Muszą być one zawsze dopasowane do warunków, w których będą wykorzystywane. Tutaj znaczenie mają szerokość ścieżek i alejek, rodzaj i częstotliwość obciążeń podjazdów, specyfika danego gruntu itd. Wszystko to wpływa na sposób przygotowania podłoża do montażu nawierzchni utwardzonej.

Projekt kostki brukowej Rzeszów

Jednak w zasadzie na każdym terenie można w efekcie końcowym stworzyć aranżację efektowną i funkcjonalną zarazem. Projekty nawierzchni utwardzonych również bywają niekiedy bardzo odważne i nietuzinkowe.

Jeśli poszukują Państwo projektu kostki brukowej czy innej nawierzchni utwardzonej w Rzeszowie to zapraszam do kontaktu. Swoją działalność prowadzę w Rzeszowie, jednak projekty kostki brukowej, podjazdów i innych nawierzchni utwardzonych wykonuję niezależnie od lokalizacji.

Zobacz też: projekty zieleni publicznej

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów