Projekty systemów nawadniania automatycznego

automatyczne nawadnianie trawników rzeszówProjekty systemów nawadniania automatycznego to kompozycje zakładające wykorzystanie w ogrodzie jako jeden z elementów systemów nawadniających. To właśnie one sprawiają, że trawnik przez cały rok ma piękny, zielony kolor i to niezależnie od aktualnych warunków pogodowych. Tymczasem nic tak nie ozdabia ogrodu jak zielona trawa i zdrowa roślinność. Nawadnianie trawników to jeden z najistotniejszych elementów, które wpływają na ich wygląd. Przez wiele lat praktyki przekonałam się o tym wielokrotnie.

Co należy wziąć pod uwagę tworząc projekty systemów nawadniania automatycznego?

Tak naprawdę automatyczne systemy nawadniające to nic innego jak sieć rur znajdujących się pod powierzchnią ziemi. Kluczowymi ich elementami są ponadto zraszacze oraz elektrozawory. Ogromnie ważną rolę odgrywa też sterownik, który kontroluje pracę całego systemu nawadniania trawników.

Oprócz tego nowoczesne systemy nawadniające posiadają specjalne czujniki opadów. Dzięki temu w czasie deszczu zraszacze nie włączają się. Wszystko to odbywa się oczywiście automatycznie bez udziału człowieka. Całość rozpoczyna jednak projekt automatycznego nawadniania, który jest niezbędny do stworzenia dobrze działającego systemu nawadniania.

Plan automatycznego nawadniania

Coraz więcej osób docenia zalety, jakie dają systemy nawadniające. Dlatego też projektujemy coraz więcej takich rozwiązań i mamy w tym zakresie spore doświadczenie. Decydując się na tego typu system w swoim ogrodzie można zapomnieć o konieczności stałego i regularnego podlewania kwiatów czy trawnika. Jest to nieocenione przede wszystkim podczas zakładania trawnika czy sadzenia nowych roślin.

Nawadnianie trawników i kwiatów to rozwiązanie wygodne i zarazem pozwalające oszczędzić sporo czasu. Warto też pamiętać o tym, że zakładając system nawadniający oszczędza się także wodę. Okazuje się bowiem, że zraszacze wykorzystują o wiele mniej wody niż człowiek podczas podlewania ręcznego. Dodatkowo mogą one wykorzystywać wodę pochodzącą ze studni bądź wodę deszczową.

Kiedy zdecydować się na projekt systemu nawadniania automatycznego?

Swoim klientom przypominam o tym, że o systemie nawadniającym powinno się pomyśleć na samym początku i wtedy też wykonać projekt automatycznego nawadniania. Idealnym rozwiązaniem jest bowiem rozprowadzenie rur jeszcze przed wysiewem trawnika. W ten sposób można uniknąć zniszczenia trawy czy innej roślinności znajdującej się w ogrodzie. Ponadto można wówczas uniknąć konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z dokonywaniem różnego rodzaju poprawek.

Projekt nawadniania Rzeszów

Serdecznie zapraszam do kontaktu w sprawie wykonania projektów automatycznego nawadniania ogrodów. Posiadam wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, która pozwala mi wykonywać projekty nawadniania dla ogrodów o różnej charakterystyce. Swoją działalność prowadzę na terenie Rzeszowa, ale projekty wykonuję dla klientów z całej Polski. 

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów