Projekty systemów nawadniania automatycznego

Projekt systemu nawadniania automatycznego trawnika jest dodatkowym opracowaniem projektu ogrodu, który tworzony jest na życzenie inwestora.

 

automatyczne nawadnianie

Projekt nawadniania ogrodu

Systemy nawadniające to nic innego jak sieć rur znajdujących się pod powierzchnią ziemi. Kluczowymi ich elementami są zraszacze oraz elektrozawory. Ogromnie ważną rolę odgrywa też sterownik, który kontroluje pracę całego systemu nawadniania trawników. Oprócz tego nowoczesne systemy nawadniające posiadają specjalne czujniki opadów. Dzięki temu w czasie deszczu zraszacze nie włączają się. Wszystko to odbywa się oczywiście automatycznie bez udziału człowieka. Wsparciem są tu również nowoczesne technologie, umożliwiające sterowanie całym systemem zdalnie, za pomocą aplikacji w telefonie.

Całość rozpoczyna jednak projekt automatycznego nawadniania czyli rozmieszczenia tych wszystkich elementów składowych systemu. Jest on niezbędny do stworzenia dobrze działającego systemu nawadniania. 

 

Kiedy zdecydować się na projekt systemu nawadniania automatycznego?

Swoim klientom przypominam o tym, że o systemie nawadniającym trawniki i ogród warto pomyśleć na wczesnym etapie budowy domu i wtedy też wykonać wszystkie niezbędne przyłącza. Natomiast idealnym momentem na rozprowadzenie rur jest etap zakładania ogrodu. W ten sposób uniknie się zniszczenia istniejącego trawnika czy innej roślinności znajdującej się w ogrodzie. A co za tym idzie, nie będzie konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z dokonywaniem różnego rodzaju poprawek.

 

Co należy wziąć pod uwagę planując projekt nawadniający?

Coraz więcej osób docenia zalety, jakie dają systemy nawadniające. Dlatego też projektujemy coraz więcej takich rozwiązań i mamy w tym zakresie spore doświadczenie. Decydując się na system automatycznego podlewania w swoim ogrodzie, można zapomnieć o konieczności poświęcania swojego wolnego czasu na podlewanie kwiatów czy trawnika. Jest to nieocenione przede wszystkim podczas zakładania trawnika czy sadzenia nowych roślin.

Nawadnianie trawników, ogrodów to rozwiązanie wygodne i zarazem pozwalające oszczędzić sporo czasu. Warto też pamiętać o tym, że zakładając system nawadniający oszczędza się także wodę. Okazuje się bowiem, że zraszacze wykorzystują o wiele mniej wody niż człowiek podczas podlewania ręcznego. Dodatkowo mogą one wykorzystywać wodę pochodzącą ze studni bądź wodę deszczową.

 

Projekt nawadniania ogrodu Rzeszów

Serdecznie zapraszam do kontaktu w sprawie wykonania projektów automatycznego nawadniania ogrodów. Posiadam wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, która pozwala mi wykonywać projekty nawadniania dla ogrodów o różnej charakterystyce. Swoją działalność prowadzę na terenie Rzeszowa, ale projekty nawadniania ogrodu wykonuję dla klientów z całej Polski.

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów