Nadzór autorski nad realizacją projektu

Nadzór autorski nad realizacją projektu ogrodu

Wielu posiadaczom domów, zależy na posiadaniu atrakcyjnego ogrodu. Ogrodu w którym można spędzić miło czas z rodziną i znajomymi, w otoczeniu ciekawych roślin czy też elementów dekoracyjnych. Profesjonalnie zaplanowana zieleń podnosi też wartość nieruchomości, co jest dodatkowym atutem w dłużej perspektywie czasu. Ale nie każdy inwestor ma czas lub chęć, żeby angażować się w realizację ogrodu. Dopilnowywać wykonawców, sprawdzać czy ogród jest realizowany zgodnie ze stworzonym wcześniej projektem. I w tym przypadk przydaje się dodatkowa usługa, jaką jest nadzór autorski nad realizacją projektu.

 

Dlaczego nadzór autorski nad realizacją projektu zieleni jest taki ważny?

Zarówno projektantowi zieleni jak i klientowi zależy na tym, aby projekt został zrealizowany w sposób dokładny, a także zgodny z wszystkimi wytycznymi, specyfikacjami i indywidualnymi preferencjami klientów. W związku z tym oferuję fachowy nadzór autorski polegający na nadzorowaniu pracy wykonawców i postępów prac. W ramach takiej usługi nadzoru, oferuję również znanych mi i sprawdzonych wykonawców, z którymi współpracuję od dłuższego czasu. Dzięki temu macie Państwo pewność, że projekt zostanie wykonany zgodnie z wszystkimi ustaleniami. Będę na każdym etapie realizacji ogrodu i jeżeli zajdzie taka konieczność, to zostaną wprowadzone rozwiązania zamienne. Wszelkie pytania i wątpliwości wykonawcy kierują do mnie, a Państwo śpicie spokojnie, nie zastanawiając się czy zamówiony materiał dotrze na czas. Osobiście wybieram rośliny w szkółkach, aby ich parametry odpowiadały tym z projektu, a efekt końcowy sprostał temu zamierzonemu w projekcie ogrodu.

Ile kosztuje nadzór autorski nad projektem zieleni?

Nadzór autorski może być rozliczny godzinowo i wówczas oparty jest na jednorazowych przyjazdach, w kluczowym momentach np. budowy ogrodzenia, nawierzchni, wyznaczania rabat czy rozstawiania roślin. Koszt takiej wizyty na terenie Rzeszowa to 400 zł.

Jeżeli ważny jest dla Państwa spokój, wówczas to ja przejmuję na siebie kontakty z wykonawcami, kontrole zamówień materiałów i jakości wykonywanych prac. W tym przypadku rozliczenie jest ryczałtowe i wynosi 80% wartości projektu.

Najlepsze firmy oferujące nadzór autorski nad projektem zieleni

Jak widać, nadzór autorski stosowany jest nie tylko w przypadku prac z zakresu budowania domów czy też architektury wnętrz. Również w ramach tworzenia projektów ogrodów, parków i innych obszarów zielonych. Jest to usługa coraz bardziej pożądana i poszukiwana na rynku, ponieważ pomaga Inwestorom zaoszczędzić czas i pieniądze. A efektem końcowym jest ogród spełniający Państwa oczekiwania i marzenia.

Zobacz koniecznie: projekty nawierzchni utwardzonych

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów