Inwentaryzacje zieleniInwentaryzacje zieleni

Wiele osób, firm oraz instytucji posiada posesje oraz działki, na których znajdują się drzewa, krzewy i inne rośliny, które są określane mianem szeroko pojętej zieleni. W związku z dużą liczbą takich miejsc, rośnie popyt na usługi związane z nimi. Są one świadczone przez profesjonalne firmy, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem branżowym. Godne uwagi i bardzo przydatne są między innymi inwentaryzacje zieleni.

Usługi te są związane z pozyskiwaniem istotnych informacji na temat zieleni znajdującej się na danym obszarze. Są to więc dokumenty informujące o ilości, gatunkach i stanie drzew oraz krzewów. Dotyczą parków, lasów, posesji prywatnych, firmowych, działek przeznaczonych pod inwestycje budowlane, itp.

Inwentaryzacje zieleni i ich części składowe

Wspomniane wyżej usługi są podzielone na część opisową oraz graficzną. Pierwsza z nich obejmuje spis drzew, krzewów razem z oceną stanu ich zdrowia oraz pomiarami długości i średnicy pnia na wysokości 130 cm. Na podstawie wykonanych pomiarów i uzyskanych informacji, przygotowywane są dokumenty. Dokumenty umożliwiają likwidację czy też przesadzenie drzew. Właściciel otrzymuje cenne informacje dotyczące dalszej pielęgnacji zieleni.

W ramach części graficznej, przygotowywana jest mapa terenu z zaznaczoną lokalizacją drzew i krzewów. Na takich mapach, specjaliści umieszczają również informacje związane z konkretnymi ilościami gatunków drzew, krzewów i innych roślin.

Inwentaryzacje zieleni – jaki jest ich cel?

Inwentaryzacje wspomniane wyżej, umożliwiają dokładne określenie stanu drzew, krzewów i innych roślin zielonych. Inwentaryzacje w parkach, lasach oraz na działkach i posesjach będących w posiadaniu firm, instytucji czy też osób prywatnych. Dokumenty przygotowywane przez najlepszych i doświadczonych fachowców, takich jak na przykład firma, którą prowadzi Pani Barbara Wacławska z Rzeszowa. Są one niezbędne w wielu urzędach do uzyskania zgody na wycinkę, przesadzenie roślin oraz dokonanie innych zmian w roślinności. Oprócz tego dokumenty inwentaryzacyjne związane z zielenią są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. Często także na realizację jakiejś większej inwestycji wymagającej zmian w krajobrazie i roślinności.

Na szczęście znalezienie doświadczonych i profesjonalnych firm sporządzających taką dokumentację, nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy przejrzeć zasoby Internetu.

Więcej o projektowaniu ogrodów

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów