Projekty tarasów i balkonów

Projekty tarasów i balkonów to kompozycje składające się z roślin i innych elementów obejmujące miejsca będące bezpośrednim przedłużeniem domu czy mieszkania, a więc tarasy i balkony. Dobrze urządzone mogą stać się prawdziwym miejscem azylu dla osób, które preferują odpoczynek na świeżym powietrzu.

Jak łatwo zaprojektować balkon i taras

projekt tarasu i balkonu

Od wielu lat zajmuję się wykonawstwem oraz projektowaniem nie tylko samych ogrodów, ale i tarasów czy balkonów. Na podstawie zdobytego doświadczenia mogę stwierdzić jednoznacznie, że aranżacje tego typu miejsc potrafią być naprawdę efektowne. Czasem jednak wystarczy kilka prostych elementów, aby taras czy balkon stał się jednocześnie estetyczne i funkcjonalny.

W tym przypadku kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej roślinności, dzięki której taras lub balkon stać się mogą, w zależności od preferencji, nowoczesne, eleganckie bądź romantyczne. Kolorowa roślinność czy nietypowe donice sprawiają, że nawet niewielkich rozmiarów przestrzeń nabiera wyjątkowego charakteru.

Urządzanie tarasu i balkonu

Taras to idealne miejsce do odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Wymaga jednak odpowiedniej aranżacji i sporego nakładu pracy. Jeśli zostanie dobrze zaprojektowany, będzie wspaniałym miejscem do wypoczynku czy relaksu w gronie rodziny i znajomych. Na samym początku warto zastanowić się, jaką główną funkcję docelowo taras czy balkon ma pełnić. Służyć może bowiem m.in. jako miejsce spotkać ze znajomymi, mini kącik zabaw dla dzieci czy miejsce relaksu wyposażone w hamak i parasol przeciwsłoneczny.

Estetyczne i funkcjonalne projekty tarasów i balkonów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tarasy i balkony mimo stosunkowo niewielkich wymiarów, są przestrzeniami, które wymagają odpowiedniego traktowania i indywidualnego podejścia. Znajdują się bowiem na graniczy wnętrza oraz przestrzeni otwartej. Często są niejako przedłużeniem mieszkania bądź domu. Dlatego też stworzenie dobrego projektu tarasu lub balkonu, wcale nie jest łatwym zadaniem.

Aranżacja balkonu Rzeszów

Celem jest osiągnięcie aranżacji efektownej, estetycznej, ale i funkcjonalnej. Mając do dyspozycji niewielką na ogół przestrzeń, trzeba ją w odpowiedni sposób wykorzystać. Jeśli poszukują Państwo projektanta, który wykona profesjonalny projekt balkonu lub tarasu w oparciu o Państwa oczekiwania to serdecznie zapraszam do kontaktu

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów