Projekt ogrodu z lewitującymi schodami

Ogród zaprojektowany przy budynku w stylu nowoczesnej stodoły, na długiej i wąskiej działce. Kompozycja jest formalna natomiast nasadzenia mają charakter swobodny. Wśród roślin dominują trawy ozdobne, kwitnące byliny i zimozielone krzewy liściaste. Proste linie łagodzą kuliste formy krzewów, które pojawiają się w donicach przy tarasie i głównym wejściu do domu.

Aranżacja ogrodu przy budynku w stylu nowoczesnej stodoły

Do budynku, z podjazdu biegnącego wzdłuż granicy, prowadzą schody lewitujące wykonane z płyt betonu architektonicznego. Z tego samego materiału wykonane są donice i  niewysoki murek.

Ogród podzielony jest na dwie strefy. Część frontowa z tarasem głównym jest typowo reprezentacyjna i rozciąga się z niej widok na okolice. Przy tarasie, wśród kwitnących roślin stoi element wodny w formie stołu wodnego. Tę część od podjazdu oddzielają wielopniowe świdośliwy. Część tylna to strefa wypoczynkowa z sauną ogrodową, jacuzzi i balią, a także miejscem na plac zabaw. Jest to przestrzeń prywatna, osłonięta od sąsiadów panelami drewnianymi i zagajnikiem brzozowym.


Zaprojektowali

Barbara Wacławska

Lokalizacja

Hermanowa

Data

1 października 2023

Powierzchnia

1200 m2

Zleceniodawca

prywatny

Status

Ukończone

Wróć