Mały ogród z paleniskiem ogrodowym

Ogród zaprojektowany jest na niewielkiej działce w kształcie rombu. Dom parterowy zajmuje większość powierzchni działki. Bardzo ważne było takie rozplanowanie elementów małej architektury, aby komunikacja była wygodna, a także znalazło się miejsce na wypoczynek.

Projekt ogrodu z carportem

Głównym wyznacznikiem było zlokalizowanie dwóch carportów, budynku gospodarczego, miejsca na warzywnik oraz przestrzeni wypoczynkowej z paleniskiem ogrodowym.

Frontowa część działki obejmuje głównie podjazd i ciągi komunikacyjne. Podkreślono je poprzez zastosowanie materiałów zróżnicowanych kolorystycznie oraz wielkością formatów. Zaplanowana tu roslinność ma charakter mininalistyczny. Dominują tutaj trawy ozdobne w towarzystwie czosnków główkowatych, krzewy iglaste, drzewa o kulistej koronie oraz mocny akcent w formie drzewka bonsai.

Ogród z paleniskiem

W najszerszej części działki, tuż przy tarasie, znajduje się przestrzeń wypoczynkowa. Osłonięta jest od otoczenia za pomocą drewnianych paneli i zimozielonych ekranów z bluszczu. Donice betonowe są miejscem na kwitnące rośliny oraz podporą dla wiszących ławek. W centralnym miejscu znajduje się palenisko ze stali corten. W kierunku tarasu prowadzą lewitujące schody z betonu architektonicznego, podświetlone dodatkowo taśmami LED.


Zaprojektowali

Barbara Wacławska

Lokalizacja

Krasne

Data

11 grudnia 2023

Powierzchnia

790 m2

Zleceniodawca

prywatny

Status

Ukończone

Wróć