Ogród miejski przy szeregówce

Ogród miejski założony przy narożnym budynku szeregowym na obrzeżach miasta. Głównym założeniem przy projektowaniu ogrodu było stworzenie przestrzeni dla pięcioosobowej rodziny. Ważne było osłonięcie się od sąsiednich budynków oraz zlokalizowanie atrakcyjnych miejsc wypoczynku dla dzieci i rodziców.

Projekt i aranżacja ogrodu przy szeregówce

W ogrodzie dominują rośliny w kolorach bieli, fioletu i różu, takie jak tawułki, jeżówki, kocimiętki, świdośliwy, brzozy czy hortensje. Towarzyszą im akcenty bordowe i żółte w formie żurawek i trawy hakonechloa.

Nad tarasem stoi pergola lamelowa z odsuwanym dachem, która zapewnia cień w upalne dni. Tuż obok zlokalizowana jest dodatkowa wybrukowana przestrzeń na mały basen ogrodowy dla dzieci. Po przeciwnej stronie znajduje się żwirowy plac z paleniskiem ogrodowym i ławkami, otoczony kwitnącymi bylinami i krzewami. Przy tarasie jest element dekoracyjny w formie misy – poidełka, wykonanej z blachy corten. Z tego samego materiału wykonano palenisko ogrodowe i stojaki na drewno. Natomiast na osi tarasu stoją trzy białe donice z betonu architektonicznego. Rosną w nich brzozy w odmianie 'Doorenbos’ oraz żółtolistne turzyce.

W celu przesłonięcia się od otoczenia zastosowano żywopłoty cisowe, ekrany z bluszczu oraz drewniane panele z poziomymi listewkami.


Zaprojektowali

Barbara Wacławska

Lokalizacja

Rzeszów

Data

15 czerwca 2023

Powierzchnia

250 m2

Zleceniodawca

prywatny

Status

Ukończone

Wróć