Projekt ogrodu z placem zabaw

Ogród przydomowy Przeworsk

Głównym założeniem projektu ogrodu w Przeworsku było stworzenie zieleni reprezentacyjnej i dekoracyjnej przez cały rok. Podczas doboru gatunków roślin uwzględniono sąsiedztwo budynków mieszkalnych i przebieg dróg. Ważne było stworzenie wrażenia intymności i odizolowanie wnętrze ogrodu.

Kompozycję ogrodu oparto na liniach prostych. Nadają one nowoczesności przestrzeni i podkreślają poszczególne wnętrza ogrodowe. Nowoczesność można zauważyć również w formie ogrodzenia frontowego, a także w doborze materiałów na nawierzchnie podjazdu i ścieżek.

Rośliny w przydomowym ogrodzie

W kompozycjach roślinnych dominują krzewy liściaste i trawy ozdobne nadające zwiewności i lekkości przestrzeni. Dopełnieniem są kwitnące byliny wieloletnie takie jak szałwie, jeżówki, tawułki, funkie i pluskwice. Całość utrzymana jest w kolorystyce fioletowo-różowo-białej. Akcentami wiosennymi będą narcyze i czosnki Krzysztofa.

Najwyższymi akcentami w ogrodzie są drzewa liściaste. W części frontowej zaprojektowano kuliste platany klonolistne, które przesłonią koronami dom od strony drogi. Natomiast w części południowej postawiono na brzozy ‘Doorendos’ o śnieżnobiałej korze, będące nawiązaniem do istniejącej już brzozy. Na rabacie oddzielającej plac zabaw od trawnika do gry w piłkę, zlokalizowano tulipanowca amerykańskiego.

W celu osłonięcia tarasu od strony zachodniej zaprojektowano wyspę z formowanymi ekranami z grabu, które stworzą płaską przesłonę, u podstawy której kwitnąć będą fioletowe szałwie i czosnki Krzysztofa.

W zachodniej części domu zaplanowano miejsce pod garaż dwustanowiskowy. Za garażem ukryto miejsce na niewielki warzywnik z drewnianymi kwaterami oraz miejscem na krzewy i drzewa owocowe.


Zaprojektowali

Barbara Wacławska, wizualizacje DP Studio

Lokalizacja

Przeworsk

Data

5 stycznia 2021

Powierzchnia

14 ar

Zleceniodawca

prywatny

Status

Ukończone

Wróć